Широківська сільська військова адміністрація
Луганська область, Щастинський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Фальшиві гроші

Дата: 10.09.2021 09:21
Кількість переглядів: 861

Зараз серед українців активно почали поширювати фальшиві гроші: їх збувають у закладах швидкого харчування, супермаркетах і транспорті. 

Шахраї "підсовують" фальшивки, коли збирається велика кількість людей, відповідно - обмежений час на обслуговування.

«Сувенір» - шахрайська схема, що полягає у використанні несправжніх купюр при купівлі товарів. Здебільшого вона спрацьовує у невеличких магазинах та на ринках, де немає спеціального обладнання аби перевірити справжність грошей.

Як зменшити ризик отримання фальшивих грошей?

Підроблені банкноти зазвичай відрізняються за кольором від оригіналу, а також там часто відсутні водяні знаки, оптико-змінні фарби, захисні стрічки та рельєфні зображення.

Дієвою перевіркою на справжність купюри є світло! Якщо розглядати справжню банкноту проти світла, можна побачити багатобарвний портрет історичної постаті, який повторює зображення, надруковане на лицьовій стороні банкноти. 

Також там є зображення цифрового номіналу або ж графічний знак гривні. До того ж, у справжніх банкнотах є приховане зображення – це номінал купюри, розміщений у верхньому кутку. 

А ще є наскрізний елемент, тобто зображення, виконане в одному місці зі зворотньої та лицьової сторін банкноти, яке складається в єдиний малюнок.

Також на купюрах має бути захисна полімерна стрічка темно-сірого кольору введена в поверхню купюри, на ній можна розглянути написи з номіналом купюри і знак гривні, а ще – мікротексти (повторювані написи в кутку купюри, які можна роздивитися за допомогою збільшувального скла).

У випадку, якщо на купюрі чогось із переліченого бракує, звертайтеся до представників банків або поліції.

Щоб зменшити ризик отримання фальшивих грошей, варто надавати перевагу безготівковим розрахункам та обирати торговельні заклади, які забезпечують таку можливість.

Тож, як захистити себе від шахрая з «сувеніром»:

- перевіряйте купюри на відсутність сторонніх написів «Сувенір», «Це не гроші» або затертих частин;

- на наявність «водяних» знаків, захисної стрічки, рельєфних елементів та інш.;

- якщо ви не можете ідентифікувати справжність купюри, відмовтеся її приймати.                        

Поліція Станиці Луганської вкотре закликає громадян бути пильними та не піддаватися на провокації шахраїв!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора